NASZE PORADY

 

ZNAJDZIESZ TUTAJ WPISY O NOWOCZESNYCH ROZWIĄZANIACH I TRĘDACH W BUDOWNICTWIE I NIE TYLKO

 

Załoga KMB nie tylko fachowo Was obsłuży, ale to wykfalifiowani specjaliści którzy doradzą i pomogą Ci w rozwiązaniu każdego problemu

Masz pytania? Jakiś problem? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź bezpośrednio do Naszego składu!

Nie tylko sprzedajmy, ale też jesteśmy ekspertami i służymy pomocą. 

 

 

Jak skutecznie zaplanować ogród wokół domu?

Niezależnie od wielkości i umiejscowienia przydomowego terenu, odpowiednie zaplanowanie ogrodu to klucz do osiągnięcia pięknego i sprzyjającego odpoczynkowi miejsca.

Jak przygotować ogród idealny i cieszyć się nim przez cały rok?

Mały ogród

Pomysł na ogród wokół domu – od idei do realizacji

Jeżeli zastanawiasz się jak zaplanować ogród wokół domu, zacznij od jasnego określenia potrzeb i stworzenia listy elementów, które uważasz za niezbędne. Oceń, jaką przestrzenią dysponujesz i komu ma ten teren służyć. Pomysł na ogród wokół domu, gdy teren mierzy kilkadziesiąt arów daje ci szeroki wachlarz możliwości. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy podzielenie obszaru na sektory tematyczne i ułożenie ich w taki sposób, bo każdy z nich nie wpływał negatywnie na funkcjonowanie pozostałych części.

Mały ogród wokół domu wcale nie musi oznaczać wielu wyrzeczeń. Zdecydowanie prościej będzie go pielęgnować, a umiejętne łączenie różnych stylów i rozwiązań spowoduje, że zmieścisz wszystkie elementy, które zaplanowałeś. Na początku przygody z ogrodem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie – jak zrobić ogród wokół domu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom? Czy stawiasz bardziej na nowoczesny ogród wokół domu, czy też twój pomysł na ogród wokół domu opiera się na eklektyzmie i pozwala na dużą dozę fantazji i niezależności.

Ogród wokół domu – elementy naturalne i zasady kompozycji

Dobrze, jeśli podczas tworzenia koncepcji o tym jak zrobić ogród wokół domu, dostosujesz swoje pomysły do istniejących elementów i uwarunkowań. Jeżeli Twój dom znajduje się na nierównym i pagórkowatym terenie, to świetna baza do stworzenia ciekawie urządzonego i zaplanowanego tzw. skalniaka. Możesz także posadzić krzaki, drzewa i rośliny, które dobrze radzą sobie na stromym terenie i tworzą bajeczne połączenia z kolorowymi kamieniami i rzadkimi porostami.

                                                             Rośliny w ogrodzie

W większości przydomowych ogrodów niezbędne jest miejsce na domek, altankę lub zestaw wypoczynkowy, przy których zjesz obiad z rodziną lub zorganizujesz przyjęcie dla przyjaciół. Mały ogród wokół domu nie wyklucza takiego rozwiązania. Większość mebli ogrodowych jest wykonanych z drewna. Nawet te, których głównym materiałem do produkcji jest egzotyczne drewno, wymaga stałej pielęgnacji oraz ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Miejsce do odpoczynku i spotkań w ogrodzie

 

Nie stawiaj zbyt wielu przedmiotów obok siebie. Zagubisz ich unikatowość i spowodujesz, że trudno będzie z nich korzystać. Jeśli dom znajduje się na otwartej przestrzeni, ściana z wysokich i gęstych drzew wzbogaci zaciszny i piękny ogród wokół domu. Gdy zagospodarowujesz wąski ogród wokół domu, nie obsadzaj go zbyt wieloma roślinami. Możesz wstawić do niego długą i smukłą huśtawkę lub posadzić wysokie i strzeliste rośliny. Dzięki temu ich największe konary będą znajdować się ponad częścią ogrodu, służącą do siedzenia i odpoczynku domowników.

 

Jak zaplanować ogród wokół domu – realizacja marzeń

Jak zagospodarować ogród wokół domu? Podziel go na strefy. Spróbuj tak go zakomponować, by cieszył każdego lokatora. Ciężko znaleźć osobę, która nie lubi spędzać czasu na łonie natury. Jeśli często pracujesz w domu, umieść w ogrodzie wygodne meble, które ochronisz przed słońcem i deszczem przy pomocy zasuwanego dachu lub dekoracyjnego, nieprzemakalnego materiału. Pamiętaj, by wszystkie meble zabezpieczyć dokładnie odpowiednim preparatem.

W tym celu idealny będzie Impregnat Do Drewna Ochronno‐Dekoracyjny Powłokotwórczy VidaronIMPREGNAT OCHRONNO-DEKORACYJNY POWŁOKOTWÓRCZY. Chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi, tworzy powłokę odporną na grzyby, pleśnie siniznę i glony, które bardzo często pojawiają się na meblach wykonanych z drewna. Co ważne, impregnaty tego typu uwydatniają piękno naturalnego drewna, a w połączeniu z Impregnatem Ochronnym do drewna gruntującym VidaronIMPREGNAT OCHRONNY DO DREWNA GRUNTUJĄCY, zapewnia nawet sześcioletnią trwałość drewnianych sprzętów.

Pomysł na ogród wokół domu może także uwzględniać miejsce do zabawy dla najmłodszych. To nie tylko domki, piaskownice lub zjeżdżalnie. To także niezwykle popularne w ostatnim czasie błotne kuchnie, tablice do malowania kredą lub tory przeszkód z lin i desek, wspomagające rozwój fizyczny dziecka. Tu może przydać się Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna VidaronLAKIEROBEJCA OCHRONNO-DEKORACYJNA lub Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna VidaronLAKIEROBEJCA DEKORACYJNO-OCHRONNA SUPER WYDAJNA, które wydłużą żywotność sprzętów ogrodowych. Chronią przed słońcem, deszczem, promieniowaniem UV. Powłoka jest odporna na zarysowania i daje trwały kolor i efekt dekoracyjny.

Jak zaplanować ogród wokół domu? Ładny ogród wokół domu powinien podobać się przede wszystkim tobie. Nie warto przejmować się opinią innych lub najnowszymi trendami w dekoracjach, jeśli te nie zgadzają się z twoimi pomysłami na zagospodarowanie przestrzeni. Ogród ma być twoim miejscem – spędzaj w nim swobodnie czas i dziel się swoim szczęściem z bliskimi.

 

źródło: vidaron.pl


Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

8 NOWYCH KOLORÓW FIRMY TIKKURILA! POSZLI W PASTELE CZY TO BĘDZIE HIT ROKU 2020?!

Dajcie znać w komenatrzach co o tym myślicie? Jak Wam się pdoobają odcienie?


 

MALOWANIE PASÓW NA ŚCIANIE

Znalezione obrazy dla zapytania pasy na ścianie

Poziome pasy poszerzają optycznie wnętrze. Łatwo jest poprawić wizualnie proporcje zbyt wąskiego pomieszczenia, malując poziomy wzór. Sprawi on, iż wnętrze wyda nam się szersze i niższe. Horyzontalne linie sprawdzają się więc w korytarzach i wąskich pomieszczeniach. Ponieważ poziome dekoracje sprzyjają relaksowi, zapraszają do odpoczynku, dobrze jest je stosować w takich pomieszczeniach jak sypialnie, pokoje dziecięce, łazienki.

Znalezione obrazy dla zapytania pasy na ścianie

 

 Pionowy wzór stosujemy chętnie w takich pomieszczeniach jak salony, gabinety i jadalnie.

Tworząc Pasy pionowe dodajemy wnętrzom szyku i elegancji.

Optycznie podwyższają pomieszczenie, dlatego często malujemy je na poddaszach użytkowych i tam, gdzie sufit jest obniżony.

Drobne prążki lepiej będą prezentowały się w pomieszczeniach o małej powierzchni. 

- 8 -  czekamy, aż biała farba wyschnie.

Malowanie pasów na ścianie nie jest trudne jednak wymaga precyzji i starannego przygotowania. Przy użyciu miarki, poziomicy i taśm malarskich przygotowujemy na ścianie wzór. Bardzo przydatne okazują się dziś dostępne w różnej szerokości taśmy malarskie. Dzięki nim możemy stworzyć na ścianie ciekawy, niepowtarzalny rytm.

źródło: magnatfarby.plODNAWIANIE DREWNIANEGO OGRODZENIA

Co zrobić, jeśli drewniane ogrodzenie wokół domu nie prezentuje się już atrakcyjnie?

Wystarczy odnowić jego konstrukcję z wykorzystaniem odpowiednich preparatów do ochrony i dekoracji drewna, po uprzednim właściwym przygotowaniu powierzchni.

Dzięki temu płot zyska „drugą młodość” i trwałe zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych. Wiosna to najlepszy czas na tego typu prace.

 

Odnawiamy drewniane ogrodzenie

Drewniane ogrodzenie to rozwiązanie klasyczne i ponadczasowe. Oprócz względów estetycznych, na plus przemawia również korzystna cena takiego zabezpieczenia terenu. Dodatkowo tego typu konstrukcja jest stosunkowo prosta w montażu – można ją wykonać samodzielnie. Drewno jest podatne na działanie czynników atmosferycznych (np. wilgoć, promieniowanie UV) oraz zagrożenia biologiczne (np. grzyby, pleśń). W tym naturalnym surowcu lubują się także określone grupy szkodników (np. spuszczel pospolity). Drewniane ogrodzenie może jednak zdobić i chronić naszą posesję przez długie lata, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy.

Podłoże dobrze przygotowane
Wiosenny przegląd wykonanego z drewna ogrodzenia pozwoli na sprawdzenie, w jakim stanie jest ono po zimie i określenie zakresu niezbędnych prac konserwacyjnych. Przegniłe, zainfekowane przez grzyb deski z reguły nadają się już tylko do wymiany, ale pozostałe, będące w lepszym stanie elementy można poddać renowacji. Dobry fachowiec wie, że podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża – powinno być ono suche, gładkie i pozbawione ognisk pleśni czy zagrzybienia. Drewno oczyszczamy więc z wszelkich zabrudzeń i starych powłok malarskich przy użyciu papieru ściernego o ziarnistości dobranej do kondycji materiału (od 120g do 320g). W przypadku dużych połaci można wspomóc się szlifierką. Powstały pył usuwamy, np. odkurzaczem, a wszystkie elementy konstrukcyjne odłuszczamy benzyną ekstrakcyjną i czekamy aż drewno wyschnie. – Najlepszy efekt przyniesie wykonanie prac renowacyjnych w sprzyjających warunkach pogodowych – gdy temperatura powietrza na zewnątrz mieści się w przedziale 8-25°C, przy wilgotności względnej do 80%, lekkim wietrze i delikatnym zachmurzeniu. Pozwoli to na sprawną aplikację i późniejsze prawidłowe wysychanie nałożonych wyrobów – mówi Dariusz Wróbel, Trener Produktu z FFiL Śnieżka SA.

W NASZYM SKŁADZIE VIADRON ZA JEDYNE 18,90 ZŁ ZA 0,7 L

Jaki produkt wybrać?
Po właściwym przygotowaniu drewnianych powierzchni można przejść do malowania. Pomoże w tym zastosowanie dopasowanych narzędzi. Pędzle syntetyczne sprawdzą się w przypadku preparatów wodorozcieńczalnych, natomiast te z naturalnego bądź mieszanego włosia – rozpuszczalnikowych. Do tej drugiej kategorii należą z reguły impregnaty. Przy wyborze produktu warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które zapewniają łatwą aplikację, np. wyroby specjalizującej się w produktach do ochrony i dekoracji drewna marki VIDARON. Warstwę gruntującą pod impregnaty ochronno-dekoracyjne, lakiery, lakierobejce i emalie ogólnego stosowania stworzymy wykorzystując bezbarwny Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący VIDARON. – To produkt, który docenią osoby lubiące samodzielnie przeprowadzać renowację drewnianych elementów użytkowanych w najbliższym otoczeniu domu. Wyrób gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewno przed sinizną, grzybami oraz owadami. Przeznaczony jest do konserwacji drewna budowlanego, ogrodowego, stolarki okiennej i drzwiowej oraz innych powierzchni, zarówno z drewna gładkiego, jak i szorstkiego – dodaje Dariusz Wróbel.

Po zagruntowaniu drewnianego ogrodzenia, do malowania nawierzchniowego można wykorzystać impregnat powłokotwórczy w wybranej wersji kolorystycznej lub też postawić na lakierobejcę, np. Lakierobejcę Ochronno-Dekoracyjną VIDARON. Tworzy ona trwałą i elastyczną powłokę odporną na ścieranie, skutecznie zabezpieczając drewno przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Lakierobejca łączy połysk z kolorem. Nakłada się ją zazwyczaj w dwóch warstwach. W przypadku tego produktu konieczne może być wykonanie szlifowania międzywarstwowego. Dobór kolorystki jest zaś zależny od efektu, jaki chcemy uzyskać – dostępny jest m.in. kolor „Dąb Bielony”, a także „Heban Brazylijski” czy „Antracyt Szary”. Co istotne, stosując ten wyrób zgodnie z zaleceniami producenta uzyskamy 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony drewna.

Zadbane drewniane ogrodzenie jest doskonałą wizytówką domu i cieszy oczy domowników, zapewniając prywatność. Czas spędzony z pędzlem w dłoni i samodzielna renowacja wykonanego z drewna płotu mogę przynieść wiele satysfakcji, jeśli tylko zadbamy o dobór produktów łatwych w aplikacji a jednocześnie tworzących trwałą, odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę. W ten sposób przygotujemy najbliższe otoczenie domu do sezonu letniego, kiedy to będziemy mogli swobodnie relaksować się w przydomowym ogrodzie.

żródło: https://www.wielkiebudowanie.pl/RENOWACJA PŁYTEK ZA POMOCĄ V33

Znalezione obrazy dla zapytania v33 renowacja płytek

Nie trzeba skuwać starych płytek i układać nowych aby wyremontować podłogę.

Farba renowacyjna Płytki podłogowe V33 to innowacyjna technologia dla każdego!

1# PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

1# Rozpocznij od dokładnego umycia podłogi za pomocą środka czyszczącego na bazie sody. Szoruj sztywną szczotką, zwracając uwagę na połączenia płytek. Dokładnie spłucz powierzchnię wodą i pozostaw do wyschnięcia.​

1# CZYSZCZENIE

2# Usuń pozostały kurz i pył z powierzchni podłogi.

3# ZABEZPIECZENIE ZA POMOCĄ

TAŚMY OCHRONNEJ

3#Przed rozpoczęciem malowania zabezpiecz wszelkie krawędzie malowanej powierzchni

za pomocą taśmy malarskiej. Przyklej dobrze taśmę do powierzchni.

4# MALOWANIE PODŁOGI

4#Wymieszaj dokładnie farbę za pomocą mieszadła. Farba Renowacja Płytki podłogowe V33 może być

nakładana bez warstwy podkładowej. Rozpocznij od malowania krawędzi płytek oraz połączeń za pomocą pędzla, nakładając farbę na niewielkich obszarach.

5# MALOWANIE PODŁOGI WAŁKIEM

5# Kontynuuj malowanie za pomocą wałka. Nakładaj farbę metodą krzyżową, ostatnie pociągnięcie

wykonując w kierunku światła.

6# DRUGA WARSTWA MALOWANIA

 

6#Pozostaw podłoge do wyschnięcia na 3 godz. a następnie nałóż drugą warstwę farby. Po całkowitym wyschnięciu
( 12 godz.) farba będzie odporna na plamy, zabrudzenia, uderzenia i środki czyszczące. Pełne właściwości
i odporność powłoka uzyskuje po 20 dniach., do tego czasu należy chronić powierzchnię przed intensywnym użtkowaniem.

żródło: V33

Używaliście? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu !TURKUSOWE ŚCIANY CO MYŚLICIE HIT CZY KIT?

Beckers Designer Colour Cleopatra - turkusowa farba

Beckers Designer Colour proponuje głęboki odcień turkusu – Cleoparta

Magnat Ceramic Naturalny Turkus

Stonowany i subtelny, idealny do zestawienia z ciemnymi odcieniami niebieskiego i śnieżną bielą – Magnat Ceramic Naturalny Turkus

W nowoczesnych aranżacjach od kilku sezonów rządzą szarości. Jeśli w twoim domu również tak jest, a masz ochotę na zmiany – to fantastycznie! Wszystkie odcienie koloru szarego doskonale komponują się z turkusem. A może w twoim domu przeważa śnieżna biel? Zobacz, jak świetnie będzie wyglądać pokój, jeśli śnieżną biel zestawisz z kolorem czystego, turkusowego jeziora.

Z jakimi kolorami turkus prezentuje się najlepiej?

Śnieżną, ale i przełamaną bielą.

Wszystkimi odcieniami szarości i grafitem.

Słonecznikowymi odcieniami żółci.

Limonkową zielenią.

Energetyczną purpurą.

Kolorami ciepłego, naturalnego drewna.

Połyskującym srebrem.

Koralową czerwienią.JAK UZYSKAĆ EFEKT BETONU NA ŚCIANIE?

Znalezione obrazy dla zapytania magnat jak uzyskać efekt betonu ścianie magnat?

Nakładanie tynku MAGNAT Style Beton jest wbrew pozorom proste – każdy może zrobić to we własnym zakresie, bez pomocy ekipy remontowej. Dzięki temu w jeden dzień można przeobrazić dowolnie wybrane pomieszczenie w postindustrialne, stylowe wnętrze. Szczególnie dobrze sprawdzi się imitacja betonu w salonie. Takie wykończenie głównej ściany pomieszczenia nada mu wyrazisty charakter. Stanowić również będzie dobre tło dla sofy, szczególnie jeśli będzie ona kontrastowała kolorem i fakturą ze ścianą.

MAGNAT STYLE BETON - DROBNOZIARNISTY TYNK MINERALNY

Aplikując powłokę można uzyskać także inne oryginalne efekty, które jeszcze bardziej upodobnią ścianę do betonowej: efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

 
APLIKACJE I NARZĘDZIA

PRZYDATNE PRZY BUDOWIE? 

 

1# Home Design 3D – FREEMIUM

Znalezione obrazy dla zapytania Poziomica XXL aplikacja

Poziomica XXL – idelana aplikacja dla każdego majsterkowicza i posiadacza smartfona. Dokładna, ładna i prosta w obsłudze a przy tym bardzo funkcjonalna.

Aplikacja dzięki której w domu będziesz mógł wszystko zawiesić prosto! Bardzo dobra poziomica na Androida pokazująca jednocześnie w pionie jak i w poziomie. Poziomica działa płynnie w trybie pełnoekranowym. Bardzo łatwa i intuicyjna w użyciu. Dodatkowo pokazuje odchylenie punktu od osi x i y.​

Cechy aplikacji:
– wskazuje pion i poziom,
– pokazuje kąt nachylenia w każdej płaszczyźnie, 
– można zablokować orientację, 
– możesz zmierzyć kąt lub nachylenie dowolnego obietu (np. dachu) 
– nie wymaga dostępu do Internetu.

Znalezione obrazy dla zapytania poziomica xxl aplikacja
Aplikacja używa akcelerometru i żyroskopu (zależnie od modelu smartfona), aby pomóc wyrównać/wypoziomować, zawiesić w poziomie, w pionie lub ustawić pod dowolnym kątem każdy obiekt, do którego przyłożysz telefon.

2# Przelicznik jednostek

Przelicznik jednostek wchodzi w skład zestawu rozszerzonego kolekcji Smart Tools®. Dodano funkcję wymiany walut.

Zrzut ekranuZrzut ekranuZrzut ekranuZrzut ekranu

Istnieje już wiele aplikacji konwertujących jednostki na rynku. Jednak w większości są niewygodne i trudne w użyciu ze względu na ubogi i skomplikowany interfejs użytkownika. Ta aplikacja jest najbardziej intuicyjna i prosta, posiada piękny i zoptymalizowany interfejs użytkownika, który jest przeznaczony dla zwykłego użytkownika, takiego jak ty. Wypróbuj ją.

Aplikacja ma 30+ kategorii podstawowych jednostek stosowanych w życiu codziennym.

* Lista obsługiwanych jednostek
 – Podstawowe : długość (odległość), obszar, waga (masa), objętość (pojemność)
 – Życie : kurs walut, temperatura, czas, prędkość, buty, odzież, kapelusz, pierścień
 – Nauka : ciśnienie, siła, praca (energia), moc, moment, przepływ, gęstość, lepkość, prąd, napięcie, astronomia
 – Inne : kąt, dane, zużycie paliwa, gotowanie, natężenie oświetlenia, radiacja, przedrostek, dwójkowy, strefa czasowa, glikemia, twardość, AWG

3# ASYSTENT BUDOWLANY 

Dzięki niej z łatwością znajdziecie pomoc przy wszelkich pracach – od wykonania fundamentów przez montaż rynny po wykonanie tarasu,

porady malarskie czy instrukcję układania podłogi i płytek.

Zrzut z ekranu z aplikacji ASYSTENT BUDOWLANYZrzut z ekranu z aplikacji ASYSTENT BUDOWLANY

 Zawiera ekspercką wiedzę przygotowaną przez redakcję Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego oraz producentów materiałów budowlanych.

Dzięki zamieszczonym poradom, inwestor będzie mógł szybko i prawidłowo wykonać specjalistyczne prace oraz uchronić się od najczęściej popełnianych błędów.

 

4# PRAWO BUDOWLANE

Aplikacja umożliwia szybki i łatwy dostęp do aktualnego i oficjalnie ujednoliconego tekstu ustawy Prawo Budowlane.

Znalezione obrazy dla zapytania aplikacja prawo budowlane

  • Szybki dostęp do poszczególnych rozdziałów na pomocą spisu treści
  • Wyszukiwanie w treści aktu prawnego oraz przeglądanie wyników wyszukiwania
  • Przechodzenie do kolejnych/poprzednich rozdziałów na pomocą wygodnej nawigacji
  • Zaznaczanie i kopiowanie wybranego fragmentu tekstu

ZNASZ JAKIEŚ SUPER PRZYDATNE APLIKACJE? KORZYSTASZ? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU!MOCWANIA PŁYTEK FIRMY MARTEN?

Co to takiego?

System Marten-Level eliminuje potrzebę używania standardowych krzyżaków i używania cęg oraz innych dodatkowych narządzi. Wykonany z elastycznego tworzywa, wyklucza uszkodzenia glazury na jej narożach. W jego skład wchodzą jednorazowe, zrywalne klipsy, działające jako podstawki pod płytki oraz stabilne kliny o dwóch nóżkach z ząbkami poziomującymi, dociskające glazurę do powierzchni podstawki.

Znalezione obrazy dla zapytania system marten

Po montażu kliny nadają się do ponownego wykorzystania. System sprawdza się w poziomowaniu kafelków różnego typu, rozmiaru i grubości. Pomaga w szybkim i łatwym ułożeniu płytek, gwarantując oszczędność czasu i efektywność pracy płytkarza. 

JAKIE SĄ ZALETY?

łatwy montaż

możliwość stosowania na ściany i podłogi

każdy element systemu można nabyć oddzielnie

niska cena w porównaniu do konkurencji

 

ZOBACZ JAKIE TO TERAZ PROSTE!

 

ZAPRASZAMY DO  NASZEGO SKŁADU ZNAJDZIESZ TAM CAŁY ASORTMENT FIRMY MARTEN!

Zostaw opinie w komentarzu co myślisz o tym systemie 🙂